Taksi Beauvais Disneyland

Taksi për dhe nga Disneyland Paris

TONA taksi Beauvais Disneyland është në dispozicionin tuaj 24/7 për një transferim.

Po planifikoni një fundjavë apo pushime në Disney Park? Mos prisni më për të rezervuar transfertën tuaj nga Aeroportet e Parisit Orly, Beauvais, Charles de Gaulle ose rajoni i Parisit. Kompania jonë e taksive ka një numër të madh mjetesh moderne të përshtatshme për pushuesit.

Furgon, minibus dhe sedan nga 4 deri në 15 vende

Në varësi të nevojave tuaja, numri i pasagjerëve dhe valixhet, disa lloje automjetesh janë të disponueshme si furgon, sedan ose minibus, duke ofruar një kapacitet në bord prej 4 deri në 15 vende. Prandaj, akomodimi i valixheve, suvenireve të Disney-t dhe sendeve të tjera personale nuk do të jetë problem.

Udhëtim i rehatshëm për fëmijët

Shërbimi ynë i anije për në dhe nga Euro Disney është perfekt për fëmijët! Në të vërtetë, ne mund t'ju ofrojmë një ndenjëse përforcuese ose një ndenjëse makine të përshtatur për moshën e fëmijës suaj. Për të përsosur përvojën e të vegjëlve në bord, një rrjet Wi-Fi për të lundruar në internet, shishet me ujë dhe ëmbëlsirat janë në dispozicion sapo të hipin.

Anije nga Beauvais në parqet argëtuese

Keni nevojë të shkoni në Paris për të vizituar kryeqytetin? Taksi aeroporti Beauvais siguron të gjitha udhëtimet tuaja nga aeroporti në Paris, duke ju garantuar një shërbim cilësor dhe komod.

Taksitë për në vendet e kohës së lirë Paris > Paris

Taksisti juaj ofron t'ju çojë nga Beauvais në Paris në shumë vende kulturore dhe turistike në rajonin e Parisit dhe zonën përreth. Pra, vizitoni Parkun Disneyland ose Parc Astérix! Va mbërrini në Paris dhe dëshironi të zbuloni të gjitha pasuritë e qytetit dhe rrethinave të tij? Telefononi Taxi Beauvais në dispozicion çdo ditë të javës për të siguruar transferimet tuaja. Kemi kënaqësinë t'ju shoqërojmë gjatë qëndrimit tuaj në Paris. Me taksistin tonë shijoni qëndrimin tuaj dhe vizitoni vende të paharrueshme në Paris dhe rajonin e tij: Disneyland në Marne-la-Vallée, Val d'Europe, Kulla Eifel, Harku i Triumfit, Trocadéro, Champs-Élysées, etj.

Ne ofrojmë transferta me taksi në parqet argëtuese më të famshme në rajonin e Parisit, duke përfshirë Disneyland Paris, Parc Astérix, si dhe Parc des Félins dhe Parc Zoologique de Paris. Drejtuesit tanë profesionistë dhe me përvojë do të jenë të lumtur t'ju dërgojnë direkt nga aeroporti në hyrje të parkut të zgjedhur, në mënyrë që të shmangni çdo stres dhe humbje kohe.

Distanca midis Disneyland Paris dhe Beauvais është rreth 120 km me makinë. Në varësi të trafikut, mund të duhen nga 1 orë deri në 1 orë e 30 minuta me taksi për të arritur në Disneyland Paris nga aeroporti Beauvais. Megjithatë, kohëzgjatja e transferimit mund të ndryshojë në varësi të kushteve të trafikut në rrugë.

Fleksibilitet dhe përpikmëri

Euro Disney çmime fikse

Transfertat në aeroport

Hotele Disneyland

Çmimi i një taksie për në Disneyland

A po pyesni se cili është çmimi i transferimit në bordin e automjeteve tona në Disneyland ose në një qytet në Val d'Europe? Vini re se çmimi i garës llogaritet nga numri i kilometrave të përshkuar. Automjetet tona janë të bollshme dhe mund të strehojnë të gjithë familjen, grupin dhe bagazhin tuaj. Nuk ka tarifa të fshehura ose shtesa të minutës së fundit!

Tarifat e rregulluara

Të gjitha taksitë në qarkullim në Disney janë subjekt i tarifave të rregulluara dhe duhet të jenë në përputhje me legjislacionin në fuqi. Ashtu si kompanitë e tjera, ne aplikojmë çmime të rregulluara garash me çmime për kilometër, në Chessy, Bailly-Romainvilliers, Coupvray, Serris dhe Magny-le-Hongre.

Dije çmimin paraprakisht

Ju doni të dini çmimi i taksisë tuaj për në Disney ? Nuk mund të ishte më e lehtë. Ju keni zgjedhjen midis telefonimit të qendrës sonë të rezervimit për të marrë një çmim të menjëhershëm, ose vlerësimit të kostos së garës numrin e kilometrave që nga ajo kohë. kalkulatori ynë i tarifave në dispozicion në faqen tonë të internetit. Nëse çmimi ju përshtatet, do të mund ta finalizoni rezervimin direkt online.

Vlera e shkëlqyer

Duke udhëtuar në bordin e automjeteve tona, sigurisht që do të kaloni një kohë të këndshme në kushte optimale transporti: automjete moderne luksoze, shishe uji, Wi-Fi, kondicioner dhe ngrohje... Janë plotësuar të gjitha kushtet për t'ju ofruar në Disney dhe Val d'Europe një udhëtim në Një vlerë e pakrahasueshme për para.

Pamje e Disneyland Paris nga kështjella
disney paris

Transferimi nga aeroporti Beauvais – Disneyland Paris

Aeroporti Beauvais ndodhet 130 km nga Disneyland. Për të bërë lidhjen mes të dyjave, transferta me taksi është një mjet transporti komod dhe praktik. Anijet tona private ose të përbashkëta me një shofer me përvojë funksionojnë çdo ditë të javës, 24 orë në ditë. Gëzoni një pritje të personalizuar dhe rehati të madhe në bordin e automjeteve tona.

Transfertë ndërmjet hoteleve Beauvais dhe Disneyland

Drejtuesit tanë ofrojnë lidhje me një drejtim dhe vajtje-ardhje midis qytetit të Beauvais dhe parkut të kohës së lirë Disneyland Paris. Kështu, ne i shërbejmë të gjithëve Hotelet e Disney Park :

 • Hotel Disneyland
 • Disney's Sequoia Lodge
 • Disney's Hotel Cheyenne
 • Disney's Newport Bay Club
 • Hoteli i Disney Santa Fe
 • Disney's Hotel New York – Arti i Marvelit
 • Ranch Davy Crockett i Disney-t
 • Vienna House Magic Circus Hotel
 • Vienna House Dream Castle Hotel
 • Hotel B&B Disneyland Paris
  etj

Automjetet në dispozicion në Disney Parks

mercedes sedan v class

Mercedes klasi V nga 4 deri në 8 persona

Automjetet tona taksi Mercedes V të Klasit janë krijuar për ta bërë udhëtimin sa më të këndshëm dhe luksoz. Duke ofruar aftësi të jashtëzakonshme, materiale dhe përfundime cilësore, si dhe një bagazh shumë të gjerë, ky lloj transporti është veçanërisht i përshtatshëm për grupet dhe familjet që dëshirojnë të shkojnë në parqet argëtuese. Valixhët dhe bagazhet e dorës do të gjejnë vendin e tyre pa vështirësi.

van mercedes vito

Mercedes VITO nga 4 deri ne 8 persona

Mercedes Vito ju ofron një cilësi shumë të lartë shërbimi për udhëtimet tuaja në Beauvais. I pajisur me pajisjet e sigurisë së gjeneratës së fundit, ky model ofron hapësirë të brendshme të bollshme dhe është i përshtatshëm për transferime me anije nga dhe në Disneyland. Cilësia e sediljeve tona ju ofron komoditet të jashtëzakonshëm të ndenjëseve: materiale cilësore, mbështetje lumbare dhe sedilje me ngrohje.

minibus me shofer në Beauvais

Minibus nga 8 deri në 15 persona

Po planifikoni një udhëtim në grup, me familjen tuaj të madhe apo si pjesë e një seminari biznesi? Do të shkoni në një udhëtim jashtë vendit me miqtë? Minibusi ju propozohet për të akomoduar nga 8 deri në 15 pasagjerë si dhe valixhet e tyre. Ashtu si automjetet tona të tjera, minibusi i anijes në aeroportin Beauvais ju merr ose ju lëshon përpara hyrjes së terminaleve.

Pyetjet e shpeshta për taksitë e Beauvais Disneyland

Si do të na gjejë taksi?

Drejtuesit tanë janë mësuar të shkojnë në vende të ngarkuara ku mund të jetë e vështirë të gjesh njëri-tjetrin. Kjo është arsyeja pse gjithçka është planifikuar për të lehtësuar hipjen në taksitë tona. Cilido qoftë aeroporti, stacioni i trenit apo hoteli i nisjes, taksi juaj Beauvais Disneyland ju mirëpret me një shenjë me emrin tuaj.

Cilat janë mjetet e tjera të transportit për në Disneyland?

Ka shumë mënyra për të arritur në Disney Parks, kështu që ju mund të zgjidhni atë që i përshtatet më mirë nevojave tuaja dhe buxhetit tuaj! Prandaj është e mundur për të arritur atje me aeroplan, tren, makinë dhe taksi. Hyrja në Disneyland ndodhet në 30 kilometra nga Parisi, dhe stacioni i Chessy – Marne-la-Vallee është vetëm disa minuta në këmbë. Nëse zgjidhni trenin, shumica e stacioneve në Francë i shërbejnë stacionit Marne-la-Vallée. Nga Gare de Lyon, lidhja me Disney është 40 minuta duke marrë linjën A të RER.

Shërbime të tjera transporti në Beauvais

sqAlbanian